GraphQL Shield (1.0.0) - en to ur translation catalogue (19 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Name
ur: نام

en: Time
ur: وقت

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: User
ur: صارف

en: Error
ur: خرابی

en: Active
ur: فعال

en: Warning
ur: انتباہ
