GraphQL Views (8.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: Field
oc: Camp

en: Fields
oc: Camps

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Entity
oc: Entitat

en: Float
oc: Real amb virgula flotanta

en: Alias
oc: Aliàs
