GraphQL Views (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Type
hi: प्रकार

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: String
hi: स्ट्रिंग

en: Entity
hi: इकाई

en: Float
hi: फ्लोट

en: Alias
hi: उपनाम

en: Boolean
hi: बूलियन
