GraphQL Views (8.x-1.1) - en to eu translation catalogue (7 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Field
eu: Eremua

en: Fields
eu: Eremuak

en: String
eu: Katea

en: Entity
eu: Entitatea

en: Alias
eu: Ezizena

en: Boolean
eu: Booleanoa
