GraphQL Views (8.x-1.1) - en to kk translation catalogue (5 entries)

en: Type
kk: Тип

en: Field
kk: Өріс

en: Fields
kk: Өрістер

en: String
kk: Жазба жолы

en: Alias
kk: Лақап ат
