Grid Widget (1.0.0-rc2) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
id: Atribut

en: Number of columns
id: Jumlah kolom

en: Class
id: Kelas

en: Grid
id: Kotakan

en: Columns
id: Kolom

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Field types
id: Jenis bidang isian
