Grid Widget (1.0.1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Attribute
it: Attributo

en: Number of columns
it: Numero di colonne

en: Class
it: Classe

en: Grid
it: Griglia

en: Columns
it: Colonne

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Field types
it: Tipi di campo
