Grid builder (8.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Cancel
cy: Diddymu

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Save
cy: Cadw

en: Core
cy: Craidd
