GridStack (8.x-2.12-rc4) - en to fa translation catalogue (53 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: default
fa: پیش‌فرض

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Background
fa: زمینه

en: Icon
fa: شمایل

en: ID
fa: شناسه

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Width
fa: عرض

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Color
fa: رنگ

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Blog
fa: وبلاگ

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Close
fa: بستن

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source
fa: منبع

en: Revert
fa: بازگشت

en: Style
fa: سبک

en: Installed
fa: نصب شده

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Apply
fa: تایید

en: Float
fa: شناور

en: Form
fa: فرم

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Skin
fa: پوسته

en: Column
fa: ستون

en: Styles
fa: استایل ها

en: Saving
fa: ذخیره سازی

en: Add media
fa: افزودن رسانه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
