GridStack (8.x-2.12) - en to ru translation catalogue (78 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Read more
ru: Подробнее

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: default
ru: по умолчанию

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Back
ru: Назад

en: Label
ru: Метка

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Background
ru: Фон

en: Icon
ru: Иконка

en: Main settings
ru: Основные настройки

en: Configure
ru: Настроить

en: Options
ru: Настройки

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Width
ru: Ширина

en: Range
ru: Диапазон

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Desc
ru: По убыванию

en: Color
ru: Цвет

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Blog
ru: Блог

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Provider
ru: Поставщик

en: top
ru: сверху

en: Close
ru: Закрыть

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Source
ru: Источник

en: Extras
ru: Дополнительные

en: Revert
ru: Вернуть

en: Updating
ru: Обновление

en: Deleting
ru: Удаление

en: Style
ru: Стиль

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Apply
ru: Применить

en: Float
ru: Число с плавающей точкой

en: Form
ru: Форма

en: Debug
ru: Отладка

en: Classes
ru: Классы

en: Auto
ru: Авто

en: Skin
ru: Обложка

en: Animation
ru: Анимация

en: Column
ru: Колонка

en: Margin
ru: Отступ

en: selected
ru: выбрано

en: Variants
ru: Варианты

en: Two columns
ru: Две колонки

en: Help?
ru: Помочь?

en: Styles
ru: Стили

en: Saving
ru: Сохранение

en: Wrapper
ru: Обёртка

en: Add media
ru: Добавить медиа

en: Asc
ru: По возрастанию

en: One column
ru: Одна колонка

en: Master
ru: Основной

en: Breakpoint
ru: Точка останова

en: Breakpoints
ru: Точки останова

en: Responsive Image
ru: Адаптивное изображение

en: Update widget
ru: Обновить виджет

en: Row classes
ru: Класс строки

en: Remove @label
ru: Удалить @label

en: Opening media library.
ru: Открытие библиотеки медиа.

en: Removing @label.
ru: Удаление @label.

en: Adding selection.
ru: Добавление выбранных.

en: Added one media item. | Added @count media items.
ru[0]: Добавлен один элемент медиа.
ru[1]: Добавлено @count элемента медиа.
ru[2]: Добавлено @count элементов медиа.
