Group (2.0.0-alpha4) - en to sv translation catalogue (131 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Delete group
sv: Radera grupp

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Back
sv: Tillbaka

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Exclude
sv: Uteslut

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Roles
sv: Roller

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: Group ID
sv: Grupp-ID

en: Title field label
sv: Etikett på titelfält

en: Revisions
sv: Versioner

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Nodes
sv: Noder

en: Desc
sv: Fallande

en: Owner
sv: Ägare

en: Members
sv: Medlemmar

en: group
sv: grupp

en: Anonymous
sv: Gäst

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Install
sv: Installera

en: Edit group
sv: Redigera grupp

en: Add group
sv: Lägg till grupp

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Group members
sv: Gruppmedlemmar

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Manual
sv: Manuell

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Installed
sv: Installerad

en: Scope
sv: Omfattning

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Edit member
sv: Redigera medlem

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Group settings
sv: Inställningar för grupp

en: Apply
sv: Applicera

en: Join group
sv: Gå med i grupp

en: Leave group
sv: Lämna grupp

en: Permission
sv: Behörighet

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
sv: @type: raderade version %revision av %title.

en: Group node
sv: Gruppnod

en: Provided by
sv: Tillhandahålls av

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Edit node
sv: Redigera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Joined
sv: Medlem

en: Delete node
sv: Radera nod

en: Member
sv: Medlem

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Delete relation
sv: Radera relation

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Admin
sv: Administrera

en: Add new content
sv: Lägg till nytt innehåll

en: Created on
sv: Skapad den

en: @type %title has been created.
sv: %title (@type) har skapats.

en: @type %title has been updated.
sv: %title (@type) har uppdaterats.

en: Group nodes
sv: Gruppnoder

en: Group types
sv: Grupptyper

en: Add @name
sv: Lägg till @name

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: Edit group roles
sv: Redigera grupproller

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sv: Versionen från %revision-date av %title (@type) har raderats.

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Add member
sv: Lägg till medlem

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Not restricted
sv: Ej begränsad

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
sv: Det maskinläsbara namnet är ogiltigt. Ange ett annat namn än %invalid.

en: Revision log message
sv: Loggmeddelande för versionshantering

en: Group type
sv: Grupptyp

en: Edit permissions
sv: Redigera behörigheter

en: Group permissions
sv: Gruppbehörigheter

en: Group content
sv: Gruppinnehåll

en: Group content type
sv: Gruppinnehållstyp

en: Group permission
sv: Gruppbehörighet

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Group membership
sv: Gruppmedlemskap

en: Individual
sv: Individuell

en: Revision user
sv: Användare för version

en: Briefly describe the changes you have made.
sv: Beskriv kortfattat de ändringar du har gjort.

en: Edit %label
sv: Redigera %label

en: Delete the group
sv: Radera gruppen

en: The time that the current revision was created.
sv: Tidpunkten då den aktuella versionen skapades.

en: The user ID of the author of the current revision.
sv: Användar-ID till författaren av den aktuella versionen.

en: The URL of the group.
sv: Gruppens URL.

en: Group role
sv: Grupproll

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version

en: Default revision
sv: Förvald version

en: Configure group types.
sv: Konfigurera grupptyper.

en: group types
sv: grupptyper

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
sv: En flagga som indikerar om detta var en standardrevision när den sparades eller inte.
