Group (2.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (94 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Delete group
fa: حذف گروه

en: Administration
fa: مدیریت

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: n/a
fa: هیچ

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Exclude
fa: استثنا

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Title field label
fa: برچسب فیلد عنوان

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Members
fa: اعضا

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Uninstall
fa: عزل

en: Install
fa: نصب

en: Edit group
fa: ویرایش گروه

en: Add group
fa: افزودن گروه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Manual
fa: دستی

en: The changes have been saved.
fa: تغییرات ذخیره شد.

en: Reference
fa: ارجاع

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Installed
fa: نصب شده

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Permission
fa: مجوز

en: Language code
fa: کد زبان

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title بازبینی %revision حذف شد.

en: Provided by
fa: مهیا شده توسط

en: Available
fa: در دسترس

en: Offset
fa: جابجایی

en: Joined
fa: عضو شده

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: Save permissions
fa: ذخیره کردن مجوزها

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Admin
fa: مدیر

en: Add new content
fa: افزودن محتوای جدید

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: @type %title has been created.
fa: @type %title ایجاد شد.

en: @type %title has been updated.
fa: @type %title به‌روز شد.

en: Group types
fa: انواع گروه

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
fa: بازبینی‌ @type %title در %revision-date حذف شد.

en: Delete earlier revision
fa: حذف بازبینی قبلی

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Not restricted
fa: محدود نشده

en: Edit URL
fa: ویرایش آدرس

en: Date changed
fa: تاریخ تغییر

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fa: نام قابل فهم توسط ماشین غیر معتبر. لطفا یک نام غیر از %invalid وارد کنید.

en: Edit permissions
fa: ویرایش مجوزها

en: Filter by plugin
fa: فیلتر کردن بر اساس افزونه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
