Group (2.0.0-beta4) - en to hr translation catalogue (74 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Groups
hr: Grupe

en: Group
hr: Grupa

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Remove
hr: Ukloni

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Delete group
hr: Izbriši grupu

en: Administration
hr: Administracija

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Back
hr: Natrag

en: Label
hr: Oznaka

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: n/a
hr: nije dostupno

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Exclude
hr: Isključi

en: All
hr: Svi

en: Page
hr: Stranica

en: Roles
hr: Uloge

en: Published
hr: Objavljeno

en: Title field label
hr: Etiketa polja naziva

en: Revisions
hr: Revizije

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Nodes
hr: Unosi

en: Desc
hr: Silazno

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Uninstall
hr: Deinstaliraj

en: Install
hr: Instaliraj

en: Add group
hr: Dodaj grupu

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Installed
hr: Instaliran

en: Date created
hr: Nadnevak stvaranja

en: @type: deleted %title.
hr: @type: uklonjen %title.

en: Apply
hr: Primjeni

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hr: Želite li zbilja ukloniti reviziju od %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hr: @type: uklonjena %title revizija %revision.

en: Joined
hr: Pridružio se

en: Add @type
hr: Dodaj @type

en: Save permissions
hr: Spremi dopuštenja

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: No content available.
hr: Nema sadržaja.

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: @type %title has been created.
hr: @type %title je stvoren.

en: @type %title has been updated.
hr: @type %title je osvježen.

en: Add @name
hr: Dodaj @name

en: Machine-readable name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hr: Revizija od %revision-date od @type %title je uklonjena.

en: Delete earlier revision
hr: Ukloni raniju reviziju

en: Not restricted
hr: Nije ograničeno

en: Edit URL
hr: Uredi URL

en: Date changed
hr: Nadnevak promjene

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hr: Nevaljan stroju čitljiv naziv. Unesite naziv drugačiji od %invalid.

en: Asc
hr: Uzlazno
