Group (2.0.0-rc1) - en to cy translation catalogue (55 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Title field label
cy: Label pennawd maes

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Uninstall
cy: Dad-osod

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: @type: deleted %title.
cy: @type: %title wedi ei ddileu.

en: Apply
cy: Ceisio

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
cy: %type: %title diwygiad %revision wedi ei ddileu.

en: Offset
cy: Ongli

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type

en: Save permissions
cy: Cadw hawliau

en: Admin
cy: Gweinydd

en: @type %title has been created.
cy: Mae @type %title wedi ei greu.

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
cy: Mae diwygiad o %revision-date o @type %title wedi cael ei ddileu.

en: Delete earlier revision
cy: Dileu diwygiad cynharaf

en: Date changed
cy: Dyddiad newidwyd
