Group (2.0.0-rc2) - en to eo translation catalogue (45 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Administration
eo: Administrado

en: Edit
eo: Redaktu

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Configure
eo: Agordu

en: Roles
eo: Roloj

en: Published
eo: Publikigita

en: Title field label
eo: Etikedo de titola kampo

en: Revisions
eo: Malfaroj

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Uninstall
eo: Malinstalu

en: The changes have been saved.
eo: Ŝanĝoj konserviĝis.

en: Permissions
eo: Permesoj

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Permission
eo: Permeso

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la revizion je %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Save permissions
eo: Konservi permesojn

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: @type %title has been created.
eo: @type %title estas kreita.

en: @type %title has been updated.
eo: @type %title estas ĝisdatigita.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
eo: Revizio je %revision-date de @type %title estas forigita.

en: Delete earlier revision
eo: Forigis pli fruan revizion.
