Group (2.0.0) - en to is translation catalogue (62 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Delete group
is: Eyða hóp

en: Administration
is: Stjórnun

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Back
is: Til baka

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: n/a
is: á ekki við

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Configure
is: Stilla

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Roles
is: Hlutverk

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Nodes
is: Nóður

en: Owner
is: Eigandi

en: Members
is: Meðlimir

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Sort by
is: Raða eftir

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Permissions
is: Réttindi

en: Date created
is: Dags stofnað

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: Save permissions
is: Vista réttindi

en: Add new content
is: Bæta við efni

en: @type %title has been updated.
is: @type %title hefur verið uppfærð.

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: Date changed
is: Dags breytt

en: Edit %label
is: Breyta %label
