Group (2.0.1) - en to hu translation catalogue (277 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Groups
hu: Csoportok

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Delete group
hu: Csoport törlése

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: n/a
hu: n. a.

en: User
hu: Felhasználó

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Exclude
hu: Kizárás

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Published
hu: Közzétéve

en: Group ID
hu: Csoportazonosító

en: Title field label
hu: Cím mező felirata

en: Revisions
hu: Változatok

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: groups
hu: csoportok

en: Desc
hu: Csökk

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Members
hu: Tagok

en: group
hu: csoport

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Uninstall
hu: Eltávolítás

en: Install
hu: Telepítés

en: Edit group
hu: Csoport szerkesztése

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Group members
hu: Csoport tagjai

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Manual
hu: Kézi

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Reference
hu: Referencia

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Installed
hu: Telepített

en: Scope
hu: Hatókör

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: @type: deleted %title.
hu: @type: %title törölve lett.

en: Edit member
hu: Tag szerkesztése

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Group settings
hu: Csoportok beállításai

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Join group
hu: Csatlakozás a csoporthoz

en: Leave group
hu: Csoport elhagyása

en: Group roles
hu: Szerepkör jogosultságai

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hu: @type: %title %revision. változata törölve lett.

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Group node
hu: Csoport

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Available
hu: Elérhető

en: Edit node
hu: Tartalom szerkesztése

en: Offset
hu: Eltolás

en: Joined
hu: Csatlakozott

en: Delete node
hu: Tartalom törlése

en: Member
hu: Tag

en: Add @type
hu: @type hozzáadása

en: Save permissions
hu: Jogosultságok mentése

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Delete relation
hu: Kapcsolat törlése

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Applies to
hu: Legyen alkalmazva

en: Add new content
hu: Új tartalom hozzáadása

en: Created on
hu: Létrehozva

en: Config
hu: Beállítás

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: Group nodes
hu: Csoporttartalmak

en: Group types
hu: Csoporttípusok

en: Add @name
hu: @name hozzáadása

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Edit group roles
hu: Csoportszerepkörök szerkesztése

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
hu: %title @type %revision-date dátumú változatának törlése megtörtént.

en: Delete earlier revision
hu: Korábbi változat törlése

en: Access settings
hu: Hozzáférési beállítások

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Add member
hu: Tag hozzáadása

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Add new entity
hu: Új entitás hozzáadása

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Edit URL
hu: Webcím szerkesztése

en: Date changed
hu: Módosítás dátuma

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
hu: %invalid érvénytelen programok által használt név.

en: Group type
hu: Csoporttípus

en: Edit permissions
hu: Jogosultságok szerkesztése

en: Filter by plugin
hu: Szűrés beépülő szerint

en: The unique ID of the group.
hu: A csoport egyedi azonosítója.

en: Group permissions
hu: Csoportjogosultságok

en: Group permission
hu: Csoportjogosultság

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Group membership
hu: Csoporttagság

en: All entities
hu: Minden entitás

en: Plugin information
hu: Bővítményinformáció

en: Remove member
hu: Tag eltávolítása

en: Edit %label
hu: %label szerkesztése

en: Content label
hu: Tartalomcímke

en: Edit relation
hu: Kapcsolat szerkesztése

en: Delete the group
hu: Csoport törlése

en: Plugin configuration
hu: Bővítmény konfiguráció

en: The URL of the group.
hu: A csoport webcíme.

en: Add existing content
hu: Létező tartalom hozzáadása

en: Group role
hu: Csoport szerepkör

en: Group type ID
hu: Csoporttípus-azonosító

en: Group role ID
hu: Csoport szerepkörének azonosítója

en: Parent group
hu: Szülőcsoport

en: Edit the group information
hu: Csoportinformáció szerkesztése

en: %type_name: Create new group
hu: %type_name: Új csoport létrehozása

en: Save group role
hu: Csoportszerepkör mentése

en: Delete group role
hu: Csoportszerepkör törlése

en: Save group type
hu: Csoporttípus mentése

en: Delete group type
hu: Csoporttípus törlése

en: Outsider
hu: Külsős

en: Group Node
hu: Csoporttartalom

en: Enables Group functionality for the Node module
hu: Engedélyezi a csoportfunkcionalitást a <em>Node</em> modul számára

en: Plugin ID
hu: A bővítmény azonosítója

en: Installation type
hu: Telepítéstípus

en: Whether a new revision should be created by default
hu: Alapértelmezetten készüljön-e új változat

en: Use admin theme
hu: Admin smink használata

en: View entity
hu: Entitás megtekintése

en: The time that the group was created.
hu: A csoport létrehozásának időpontja.

en: Changed on
hu: Megváltoztatva

en: Entities that can be added to this group type.
hu: Az ehhez a csoporttípushoz adható entitások.

en: Allows you to group users, content and other entities
hu: Lehetővé teszi felhasználók, tartalmak és más entitások csoportosítását

en: Add group type
hu: Csoporttípus hozzáadása

en: Add group role
hu: Csoportszerepkör hozzáadása

en: Find and manage groups, group types and group settings.
hu: Keresés csoportokban, illetve csoporttípusokban és -beállításokban, emellett azok menedzselése.

en: Configure group types.
hu: Csoporttípusok konfigurációja.

en: Configure the general group module settings.
hu: Az általános csoport modulbeállítások konfigurációja.

en: Administer group settings
hu: Csoportbeállítások kezelése

en: Gain full control over all group configuration.
hu: Teljeskörű irányítás megszerzése minden csoportbeállítás felett.

en: Edit group type permissions
hu: Csoporttípus jogosultságok szerkesztése

en: Configure available content
hu: Elérhető tartalmak beállítása

en: Edit group role permissions
hu: Csoportszerepkör-jogosultságok szerkesztése

en: Install content plugin
hu: Tartalombővítmény telepítése

en: Configure content plugin
hu: Tartalombővítmény konfigurációja

en: Uninstall content plugin
hu: Tartalombővítmény eltávolítása

en: Use admin theme when editing or creating groups
hu: Adminisztrációs smink használata csoportok szerkesztésekor és létrehozásakor

en: The group type to check for available roles.
hu: A rendelkezésre álló szerepkörök érdekében megvizsgálandó csoporttípus

en: Access group node overview
hu: Hozzáférés a csoport tartalmainak áttekintő oldalához

en: Access the overview of all group nodes, regardless of node type
hu: Hozzáférés valamennyi csoporttartalom áttekintéséhez azok típusától függetlenül

en: Adds nodes to groups both publicly and privately.
hu: Tartalmak hozzáadása publikus és privát módon.

en: Adds %type content to groups both publicly and privately.
hu: %type típusú tartalom hozzáadása publikus és privát módon.

en: Group from URL
hu: Csoport webcímből

en: Join group %label
hu: %label csoporthoz való csatlakozás

en: Group creator
hu: Csoport létrehozója

en: The username of the group creator.
hu: A csoport létrehozójának felhasználóneve.

en: The time that the group was last edited.
hu: A csoport utolsó szerkesztésének időpontja.

en: The group containing the entity.
hu: Az entitást tartalmazó csoport.

en: The entity to add to the group.
hu: A csoporthoz hozzáadandó entitás.

en: There are no groups yet.
hu: Nincsenek még csoportok.

en: No group roles available. <a href="@link">Add group role</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló csoportszerepkörök. <a href="@link">Csoportszerepkör hozzáadása</a>.

en: Set available content
hu: Rendelkezésre álló tartalom beállítása

en: No group types available. <a href="@link">Add group type</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló csoporttípusok. <a href="@link">Csoporttípus hozzáadása</a>.

en: The group role %label has been updated.
hu: %label csoportszerepkör frissítve lett.

en: The group role %label has been added.
hu: %label csoportszerepkör hozzá lett adva.

en: Added group role %label.
hu: %label csoportszerepkör hozzáadva.

en: The group type %label has been updated.
hu: %label csoporttípus frissítve lett.

en: Added group type %label.
hu: %label csoporttípus hozzáadva.

en: Group operations
hu: Csoportműveletek

en: The group type is @group_types or @last
hu: A csoporttípus @group_types vagy @last

en: The group type is @group_type
hu: A csoporttípus @group_type

en: Group type role selection
hu: Csoporttípus-szerepkör kiválasztás

en: Adds users to groups as members.
hu: Felhasználókat ad hozzá csoportokhoz tagokként.

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
hu: A bővítmény letiltotta ezt a mezőt az elvárt funkcionalitásának biztosítása érdekében.

en: The content plugin was uninstalled from the group type.
hu: A tartalmi bővítmény el lett távolítva a csoporttípusból.

en: Install plugin
hu: Bővítmény telepítése

en: The content plugin configuration was saved.
hu: A tartalombővítmény konfigurációja mentve.

en: Group cardinality
hu: Csoport számosság

en: Entity cardinality
hu: Entitás számosság

en: Group ID from URL
hu: Csoportazonosító webcímből

en: Tokens related to individual groups.
hu: Az egyedi csoportokhoz tartozó vezérjelek.

en: The machine name of the group type.
hu: A csoporttípus programok által használt neve.

en: Group type name
hu: Csoporttípus név

en: The human-readable name of the group type.
hu: A csoporttípus emberek által olvasható neve.

en: The URL of the group's edit page.
hu: A csoport szerkesztői oldalának webcíme.

en: The date the group was most recently updated.
hu: A csoport utolsó frissítésének dátuma.

en: Group ID from current route
hu: A jelenlegi útvonalból nyert csoportazonosító

en: View all of the entity relations for the group
hu: A csoport entitáskapcsolatainak megjelenítése

en: group role
hu: csoportszerepkör

en: group roles
hu: csoportszerepkörök

en: group type
hu: csoporttípus

en: group types
hu: csoporttípusok

en: Plugin used
hu: Használt bővítmény

en: There are no entities related to this group yet.
hu: Nincsenek még ehhez a csoporthoz kapcsolódó entitások.

en: Uninstalled %plugin from %group_type.
hu: %plugin eltávolítva %group_type csoporttípusból.

en: This text will be displayed on the <em>Add group</em> page.
hu: Ez a szöveg fog megjelenni a <em>Csoport hozzáadása</em> oldalon.

en: View member link
hu: Tagi kapcsolat megtekintése

en: View member
hu: Tag megtekintése

en: Edit member link
hu: Tagi kapcsolat szerkesztése

en: Remove member link
hu: Tagi kapcsolat eltávolítása

en: No members available.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló tagok.

en: Member account
hu: Tagi fiók

en: View relation link
hu: Kapcsolat megtekintéséhez hivatkozás

en: View relation
hu: Kapcsolat megtekintése

en: Disable the account and keep its content and groups.
hu: A fiók letiltása tartalmainak és csoportjainak megtartásával.

en: Groups that were created by you will still list you as the owner.
hu: A saját magunk által létrehozott csoportokban továbbra is tulajdonosként leszünk listázva.

en: Does not affect groups.
hu: A csoportokra nincs hatással.

en: Groups that were created by you will remain visible.
hu: A saját magunk által létrehozott csoportok láthatóak maradnak.

en: Reassign its groups to the super administrator.
hu: Csoportjainak hozzárendelése a szuper adminisztrátorhoz.

en: All of your groups will be assigned to the super administrator.
hu: A saját csoportok hozzárendelődnek a szuper adminisztrátorhoz.

en: Delete the account, its content and groups.
hu: A fiók, illetve tartalmainak és csoportjainak törlése.

en: This includes groups that were created by you, including all of their content relationships!
hu: Beleértve a saját magunk által létrehozott csoportokat, illetve azok minden tartalmi kapcsolódását!

en: {{ arguments.gid|placeholder }} members
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tag

en: {{ arguments.gid|placeholder }} nodes
hu: {{ arguments.gid|placeholder }} tartalmak

en: Group creator roles
hu: Csoport létrehozói szerepkörök

en: Use creation wizard
hu: Létrehozásvarázsló használata

en: The title of the node to add to the group
hu: A csoporthoz adandó tartalom címe

en: You do not have any custom group roles yet, <a href="@url">create one here</a>.
hu: Nincsenek még egyéni csoportszerepkörök. <a href="@url">Csoportszerepkör létrehozása</a>.

en: The language code of the language the group is in.
hu: A nyelvkód, amelyben a csoport benne van.

en: Tokens related to the relationships between a group and its content.
hu: A csoport és annak tartalma közötti összefüggésekhez kapcsolódó vezérjelek.

en: Pretty path key
hu: Szebb útvonal kulcs

en: The group creator receives a membership
hu: A csoport létrehozója egyben taggá is válik benne

en: The group creator must immediately complete their membership.
hu: A csoport létrehozójának rögtön teljesítenie kell a tagságát.

en: Save group and membership
hu: Csoport és tagság mentése

en: Create @group_type and complete your membership
hu: @group_type létrehozása és a saját tagság véglegesítése

en: Create @group_type and become a member
hu: @group_type létrehozása és annak tagjává válás

en: The group creator automatically becomes a member
hu: A csoport létrehozója automatikusan taggá válik

en: Group creator must complete their membership
hu: A csoport létrehozójának be kell fejeznie a taggá válási folymatot

en: Group node (@type)
hu: Csoporttartalom (@type)

en: Create @group_type
hu: @group_type létrehozása

en: Enforced
hu: Kényszerített

en: Access all entities overview
hu: Hozzáférés minden entitás áttekintéséhez

en: Add existing entity
hu: Létező entitás hozzáadása

en: Access the Group overview page
hu: Hozzáférés a <em>Group</em> áttekintő oldalához

en: Is group member
hu: Csoporttag-e

en: Group from route
hu: Csoport útvonalból

en: Add new @entity_type to @group
hu: @group csoporthoz új @entity_type entitástípus hozzáadása

en: Group UUID
hu: Csoport UUID

en: The universally unique ID of the group.
hu: A csoport általánosan egyedi azonosítója.

en: Add @group_type_label
hu: @group_type_label hozzáadása

en: The user you want to make a member
hu: A taggá nyilvánítandó felhasználó

en: Information about content plugins
hu: Tudnivalók a tartalombővítményekről

en: <p>In order to be able to add entities as content to groups of this group type, a so-called content plugin needs to be installed. This plugin informs the Group module on how the entity type can be added to a group, what rules apply and whether it should control access over said entity type. When a plugin is installed, you should check out its configuration form to see what options are available to further customize the plugin behavior.</p>
hu: <p>Annak érdekében, hogy az entitásokat tartalomként hozzá lehessen adni az ilyen típusú csoporthoz, egy úgynevezett tartalombővítmény telepítése szükséges. Ez a bővítmény tájékoztatja a <em>Group</em> modult arról, hogyan lehet az entitástípust hozzáadni egy csoporthoz, milyen szabályok érvényesek és hogy ellenőriznie kell-e az említett entitástípus példányaihoz a hozzáférést vagy sem. Egy bővítmény telepítésekor érdemes ellenőrizni annak beállítási lehetőségeit működésének további testreszabása érdekében.</p>

en: <strong>Enforced</strong> content plugins are always enabled and cannot be uninstalled
hu: A <strong>kényszerített</strong> tartalombővítmények mindig engedélyezve vannak és nem távolíthatóak el

en: <p>The following installation types are available:</p>
hu: <p>A következő telepítéstípusok állnak rendelkezésre:</p>

en: Code-only
hu: Csak kód

en: View published group
hu: Közzétett csoport megtekintése

en: View any unpublished group
hu: Bármely rejtett csoport megtekintése

en: View own unpublished group
hu: Saját rejtett csoport megtekintése

en: View the latest group version
hu: A csoport legújabb változatának megtekintése

en: Requires that you can view unpublished groups (through permissions or other access modules)
hu: Rejtett csoportok megtekinthetőségét igényli (jogosultságokon vagy más hozzáférési modulokon keresztül)

en: Revisioning: Revert revisions
hu: Változatkezelés: változatok visszaállítása

en: Requires the "Edit group" permission
hu: A „Csoport szerkesztése” jogosultságot igényli

en: Revisioning: Delete revisions
hu: Változatkezelés: változatok törlése

en: Requires the "Delete group" permission
hu: A „Csoport törlése” jogosultságot igényli
