Group (3.0.0-beta6) - en to oc translation catalogue (63 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Administration
oc: Administracion

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: n/a
oc: n/d

en: User
oc: Utilizaire

en: Configure
oc: Configurar

en: Exclude
oc: Exclure

en: Roles
oc: Ròtles

en: Published
oc: Publicat

en: Title field label
oc: Libellat del camp títol

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Owner
oc: Proprietari

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Install
oc: Installar

en: Edit group
oc: Editar lo grop

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Installed
oc: Installat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Permission
oc: Dreit

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: @type: deleted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » - version '%revision' suprimida.

en: Available
oc: Disponible

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Add new content
oc: Apondre de contengut novèl

en: @type %title has been created.
oc: Lo contengut '%title', de tipe '@type', es estat creat.

en: @type %title has been updated.
oc: @type %title es estat actualizat.

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
oc: S'es escafat la revision de %revision-date de @type %title.

en: Delete earlier revision
oc: Suprimís una revision anterior

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Filter by plugin
oc: Filtrar segon lo plugin
