Group (8.x-1.0-beta3) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Back
th: กลับ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Configure
th: ตั้งค่า

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Exclude
th: ไม่รวม

en: All
th: ทั้งหมด

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Owner
th: เจ้าของ

en: Not installed
th: ไม่ได้ติดตั้งไว้

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Install
th: ติดตั้ง

en: Add group
th: เพิ่มกลุ่ม

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: @type: deleted %title.
th: @type: ลบ %title.

en: Provided by
th: ให้บริการโดย

en: Member
th: สมาชิก

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Machine-readable name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Not restricted
th: ไม่จำกัด

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Edit permissions
th: แก้ไขสิทธิ์
