Group (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (109 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Delete group
da: Slet gruppe

en: Audience
da: Publikum

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Back
da: Tilbage

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Configure
da: Konfigurér

en: Error
da: Fejl

en: Exclude
da: Ekskludér

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Group ID
da: Gruppe ID

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Nodes
da: Indhold

en: groups
da: grupper

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: Members
da: Medlemmer

en: group
da: gruppe

en: Not installed
da: Ikke installeret

en: Anonymous
da: Anonym

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Install
da: Installér

en: Edit group
da: Rediger gruppe

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Group members
da: Gruppemedlemmer

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Installed
da: Installeret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Group settings
da: Gruppeindstillinger

en: Apply
da: Udfør

en: Join group
da: Tilmeld gruppe

en: Leave group
da: Forlad gruppen

en: Permission
da: Tilladelse

en: Language code
da: Sprogkode

en: Group node
da: Gruppe-indholdselement

en: Provided by
da: Stillet til rådighed af

en: Are you sure you want to delete the group %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette gruppen %name?

en: Edit node
da: Redigér indholdselement

en: Offset
da: Forskydning

en: Joined
da: Indmeldt

en: Delete node
da: Slet indholdselement

en: Member
da: Medlem

en: Create @name
da: Opret @name

en: @type %title has been deleted.
da: @type %title slettet.

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Entity type
da: Entity-type

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Admin
da: Administration

en: Created on
da: Oprettet den

en: @type %title has been created.
da: @type %title oprettet.

en: @type %title has been updated.
da: @type %title opdateret.

en: Group nodes
da: Gruppe-indholdselementer

en: Group types
da: Gruppetyper

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Edit group roles
da: Redigér grupperoller

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Add member
da: Tilføj medlem

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Not restricted
da: Ikke begrænset

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
da: Ugyldigt maskinlæsbart navn. Indtast et andet navn end %invalid.

en: Group type
da: Gruppetype

en: Edit permissions
da: Redigér tilladelser

en: Administer group
da: Administrér gruppe

en: Group permission
da: Gruppe rettigheder

en: Asc
da: Stigende

en: Group membership
da: Gruppe medlemskab

en: Create @type
da: Opret @type

en: Edit %label
da: Redigér %label

en: Delete the group
da: Slet gruppen

en: Group role
da: Gruppe rolle

en: Edit the group information
da: Rediger information for gruppe

en: View group
da: Vis gruppe

en: %type_name: Create new group
da: %type_name: Opret ny gruppe

en: Save group role
da: Gem gruppe rolle

en: Delete group role
da: Slet gruppe rolle
