Group (8.x-1.4) - en to bn translation catalogue (37 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Uninstall
bn: আনইন্সটল

en: Install
bn: ইন্সটল

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Add new content
bn: নতুন কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: @type %title has been updated.
bn: %title (@type) হালনাগাদ করা হয়েছে।
