Group Comment (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Group
id: Grup

en: Comments
id: Komentar

en: Default
id: Bawaan

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved
id: Disetujui

en: Approval status
id: Status persetujuan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Edit comment
id: Edit komentar

en: Delete comment
id: Hapus komentar

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Approved status
id: Status yang disetujui

en: Comment Type
id: Jenis Komentar
