Group Comment (2.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Group
de: Gruppe

en: Comments
de: Kommentare

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Default
de: Standard

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Approved
de: Bestätigt

en: Unapproved
de: Nicht genehmigt

en: Approval status
de: Genehmigungsstatus

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Edit comment
de: Kommentar bearbeiten

en: Delete comment
de: Kommentar löschen

en: Posted in
de: Erstellt in

en: Post date
de: Beitragsdatum

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Approved status
de: Freigabestatus

en: Comment Type
de: Kommentartyp

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
de: Dieses Feld wurde vom Plugin deaktiviert, um die Funktionalität zu gewährleisten, die vom Plug-In erwartet wird.

en: View relation link
de: Beziehungslink anzeigen

en: View relation
de: Beziehung anzeigen

en: Link to delete Comment
de: Link zum Löschen des Kommentars
