Group Content Menu (2.0.3) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: disabled
uk: вимкнено

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: Label
uk: Мітка

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Edit menu
uk: Редагувати меню

en: Delete menu
uk: Видалити меню

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Menus
uk: Меню

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Translate
uk: Перекласти

en: Starting level
uk: Початковий рівень

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: Add link
uk: Додати посилання

en: Parent link
uk: Батьківське посилання

en: Provide a menu link
uk: Створити посилання в меню

en: Home link
uk: Посилання на домашню сторінку

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Enable @title menu link
uk: Увімкнути посилання меню @title

en: logged in users only
uk: тільки для користувачів, що увійшли

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
uk: Посилання в меню з меншою вагою зображуються перед посиланнями з більшою вагою.

en: Maximum number of levels
uk: Максимальна кількість рівнів

en: Menu levels
uk: Рівні меню

en: Initial menu level
uk: Початковий рівень меню

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
uk: Меню буде видимим, лише якщо пункт меню для поточної сторінки знаходиться на рівні або нижче обраного початкового рівня. Щоб зробити меню завжди видимим оберіть рівень 1.

en: Maximum number of menu levels to display
uk: Максимальна кількість показуваних рівнів меню

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
uk: Максимальна кількість показуваних рівнів меню, починаючи з початкового рівня меню. Приклад: з початковим рівнем 2 і максимальною кількістю - 3 відображаються рівні меню 2, 3 і 4.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
uk: Посилання меню поки що відсутні. <a href=":link">Додати посилання</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
uk: <q>Вхід</q> для анонімних користувачів

en: Expand all items
uk: Розгорнути всі пункти

en: Expand all menu items
uk: Розгорнути всі пункти меню

en: Override the option found on each menu link used for expanding children and instead display the whole menu tree as expanded.
uk: Перевизначити параметр, що міститься в кожному посиланні меню, яке використовується для розгортання дочірніх меню, і натомість показувати все дерево меню як розгорнуте.
