Group Content Menu (2.0.6) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: Label
sv: Etikett

en: Add
sv: Lägg till

en: Menu link
sv: Menylänk

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Unlimited
sv: Obegränsad

en: Edit menu
sv: Redigera meny

en: Delete menu
sv: Radera meny

en: Menu settings
sv: Inställningar för meny

en: Workspace
sv: Arbetsyta

en: Menus
sv: Menyer

en: Menu link title
sv: Titel på menylänken

en: Translate
sv: Översätt

en: Starting level
sv: Startnivå

en: Link title
sv: Titel för länk

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Parent link
sv: Ovanliggande länk

en: Provide a menu link
sv: Ange en menylänk

en: Home link
sv: Länk för hem

en: Shown when hovering over the menu link.
sv: Visas när man för musmarkören över menylänken.

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Enable @title menu link
sv: Aktivera menylänk @title

en: logged in users only
sv: endast inloggade användare

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
sv: Menylänkar med lägre vikt visas före länkar med högre vikt.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: Default revision
sv: Förvald version

en: A boolean indicating the published state.
sv: En booleska som indikerar status för publiceringen.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
sv: En flagga som indikerar om detta var en standardrevision när den sparades eller inte.

en: Indicates the workspace that this revision belongs to.
sv: Anger arbetsytan som den här versionen tillhör.
