Group Content Menu (3.0.2) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Menu link
it: Voce del menu

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Edit menu
it: Modifica menù

en: Delete menu
it: Elimina menù

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Menus
it: Menù

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: Translate
it: Traduci

en: Starting level
it: Livello di partenza

en: Link title
it: Titolo del link

en: Add link
it: Aggiungi link

en: Parent link
it: Link padre

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Enable @title menu link
it: Attiva la voce del menu @title

en: logged in users only
it: solo utenti autenticati

en: Maximum number of levels
it: Numero massimo di livelli

en: Menu levels
it: Livelli menu

en: Initial menu level
it: Livello iniziale del menu

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
it: Il menu sarà visibile solo se la voce di menu per la pagina corrente è pari od inferiore al livello selezionato di partenza. Selezionare il livello 1 per mantenere questo menu sempre visibile.

en: Maximum number of menu levels to display
it: Massimo numero di livelli del menu da visualizzare

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
it: Il numero massimo di livelli di menu da mostrare, a partire dal livello del menu iniziale. Ad esempio: con un livello iniziale di 2 e un numero massimo di 3, i livelli di menu 2, 3 e 4 possono essere visualizzati.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
it: Non ci sono ancora link nel menu. <a href=":url">Aggiungi link</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
it: <q>Autenticazione</q> per utenti anonimi
