Group Content Menu (3.0.4) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Edit menu
hi: मेनू बदले

en: Delete menu
hi: मेनू मिटाएँ

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Workspace
hi: कार्यस्थान

en: Menus
hi: मेनू

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Translate
hi: अनुवाद

en: Parent link
hi: जनक लिंक

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Enable @title menu link
hi: मेनू लिंक @title सक्रिय करें

en: logged in users only
hi: लॉगइन किये उपयोगकर्ता केवल

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hi: यह सहेजे जाने पर डिफ़ॉल्ट संशोधन था कि नहीं उस का चिन्ह।
