Group Content Menu (3.0.4) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Type
id: Jenis

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Weight
id: Bobot

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Delete menu
id: Hapus menu

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Workspace
id: Ruang kerja

en: Menus
id: Menu

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Starting level
id: Tingkatan nilai

en: Link title
id: Tautan judul

en: Add link
id: Tambah tautan

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Parent link
id: Induk tautan

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Enable @title menu link
id: Aktifkan tautan menu @title

en: logged in users only
id: hanya pengguna yang masuk log

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
id: Tautan menu dengan bobot lebih rendah ditampilkan sebelum link dengan bobot yang lebih tinggi.

en: Maximum number of levels
id: Jumlah level maksimum

en: Menu levels
id: Level menu

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href=":url">Tambahkan tautan</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
id: <q>Masuk</q> untuk pengguna anonim

en: Default revision
id: Revisi standar

en: A boolean indicating the published state.
id: Boolean yang menunjukkan status penerbitan.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
id: Bendera yang menunjukkan apakah ini merupakan revisi default saat disimpan.
