Group features (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Value
ne: मान

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Label
ne: लेबल

en: ID
ne: परिचय

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Machine name
ne: मशीन नाम
