Group features (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Value
hi: मान

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Context
hi: संदर्भ

en: Machine name
hi: मशीन नाम
