Group features (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Custom
it: Personalizzato

en: Features
it: Funzionalità

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Context
it: Contesto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Group type
it: Tipi di gruppo
