Group features (1.0.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Value
uk: Значення

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: Custom
uk: Власний

en: Features
uk: Властивості

en: Default value
uk: Базове значення

en: Context
uk: Контекст

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Group type
uk: Тип групи
