Group permissions (1.0.0-alpha8) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Group
id: Grup

en: View
id: Lihat

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Log message
id: Pesan log

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Permissions
id: Izin

en: Permission
id: Kewenangan

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Save permissions
id: Simpan kewenangan

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Revision log message
id: Catatan revisi

en: Revision user
id: Revisi pengguna

en: Briefly describe the changes you have made.
id: Jelaskan secara singkat perubahan yang telah Anda buat.

en: The time that the current revision was created.
id: Waktu dimana revisi terbaru dibuat.

en: The user ID of the author of the current revision.
id: ID pengguna penulis dari revisi saat ini.

en: Revision create time
id: Revisi mencatat waktu

en: Default revision
id: Revisi standar

en: A boolean indicating the published state.
id: Boolean yang menunjukkan status penerbitan.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
id: Bendera yang menunjukkan apakah ini merupakan revisi default saat disimpan.
