Group permissions (1.0.0-rc10) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: View
hi: देखें

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: The changes have been saved.
hi: बदलाव कर दियें गयें है।

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Permission
hi: अनुमति

en: About
hi: के बारे में

en: Save permissions
hi: अनुमति सहेजें

en: Uses
hi: उपयोग

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश

en: Revision user
hi: संशोधन यूज़र

en: Briefly describe the changes you have made.
hi: संक्षेप में परिवर्तन का वर्णन करे जो आपने किए हैं

en: The time that the current revision was created.
hi: समय है कि वर्तमान संशोधन बनाया गया था

en: The user ID of the author of the current revision.
hi: वर्तमान संशोधन के लेखक की उपयोगकर्ता आईडी।

en: Revision create time
hi: संशोधन समय बना

en: Default revision
hi: डिफ़ॉल्ट संशोधन

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
hi: यह सहेजे जाने पर डिफ़ॉल्ट संशोधन था कि नहीं उस का चिन्ह।
