Group permissions (1.0.0-rc10) - en to pl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: View
pl: Widok

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: Log message
pl: Wpis do dziennika

en: The changes have been saved.
pl: Zmiany zostały zapisane.

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: About
pl: O stronie

en: Save permissions
pl: Zachowaj ustawienia uprawnień

en: Creator
pl: Twórca

en: Created on
pl: Utworzono

en: Uses
pl: Używa

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: Group permissions
pl: Uprawnienia grupy

en: Group permission
pl: Uprawnienia grupy

en: Create a group
pl: Utwórz grupę

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pl: encja @entity_type with z polem @field_name %value już istnieje.

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji

en: Default revision
pl: Domyślna wersja

en: A boolean indicating the published state.
pl: Wartość binarna wskazująca status publikacji.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pl: Znacznik informujący o tym czy w trakcie zapisu była to domyślna wersja.
