Group permissions (1.0.0-rc2) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Group
da: Gruppe

en: Edit
da: Redigér

en: View
da: Vis

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Log message
da: Logbesked

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Permission
da: Tilladelse

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Creator
da: Skaber

en: Created on
da: Oprettet den

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Revision log message
da: Logbesked

en: Group permission
da: Gruppe rettigheder

en: Revision user
da: Revidér bruger

en: Briefly describe the changes you have made.
da: Giv en kort beskrivelse af dine ændringer.

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
da: Der findes allerede en @entity_type med @field_name %value.

en: Revision create time
da: Revidering oprettet

en: Default revision
da: Standard revidering

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
da: Et flag som angiver om dette var standardversionen da den blev gemt.
