Group permissions (1.0.0-rc2) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: Edit
nl: Bewerken

en: View
nl: Weergeven

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Log message
nl: Logbericht

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Save permissions
nl: Toegangsrechten opslaan

en: Creator
nl: Maker

en: Created on
nl: Aangemaakt op

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Revision log message
nl: Logbericht van revisie

en: Group permissions
nl: Groepstoegangsrechten

en: Group permission
nl: Groepstoegangsrechten

en: Revision user
nl: Versie gebruiker

en: Briefly describe the changes you have made.
nl: Beschrijf de wijzigingen die u heeft aangebracht in het kort.

en: The time that the current revision was created.
nl: Het tijdstip waarop de huidige revisie is aangemaakt.

en: The user ID of the author of the current revision.
nl: Gebruikers ID van de auteur van de huidige versie.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
nl: Het @entity_type met @field_name %value bestaat al.

en: Changed on
nl: Gewijzigd op

en: Revision create time
nl: Versie aanmaaktijdstip

en: Default revision
nl: Standaardrevisie

en: A boolean indicating the published state.
nl: Een boolean ter indicatie van de publicatiestatus.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
nl: Een vlag die aangeeft of dit een standaardrevisie was toen hij opgeslagen werd.
