Group permissions (1.0.0-rc4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Edit
fr: Modifier

en: View
fr: Voir

en: Revision ID
fr: Identifiant (ID) de version

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Log message
fr: Message de journal

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Permissions
fr: Droits

en: Permission
fr: Droit

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Save permissions
fr: Enregistrer les droits d'accès

en: Creator
fr: Créateur

en: Created on
fr: Créé le

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Group permissions
fr: Droits du groupe

en: Group permission
fr: Permission du groupe

en: Revision user
fr: Version utilisateur

en: Briefly describe the changes you have made.
fr: Décrire brièvement les modifications apportées.

en: The time that the current revision was created.
fr: La date à laquelle la version actuelle a été créée.

en: The user ID of the author of the current revision.
fr: L'identifiant (ID) utilisateur de l'auteur de la version actuelle.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
fr: L'entité @entity_type avec le champ @field_name %value existe déjà.

en: Revision create time
fr: Date de création de la version

en: Default revision
fr: Version par défaut

en: A boolean indicating the published state.
fr: Un booléen indiquant l'état de publication.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
fr: Un marqueur indiquant si ceci était la version par défaut au moment où elle a été enregistrée.
