Group permissions (1.0.0-rc5) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Group
it: Gruppo

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: View
it: Visualizza

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Published
it: Pubblicato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Log message
it: Messaggio di log

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Permissions
it: Permessi

en: Permission
it: Permesso

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: Save permissions
it: Salva i permessi

en: Creator
it: Utente

en: Created on
it: Creato il

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log

en: Group permissions
it: Permessi del gruppo

en: Revision user
it: Utente revisore

en: Briefly describe the changes you have made.
it: Descrivere brevemente le modifiche apportate.

en: The time that the current revision was created.
it: La data e l'ora in cui la revisione corrente è stata creata

en: The user ID of the author of the current revision.
it: ID utente dell' autore della revisione corrente.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
it: Una entità @entity_type con @field_name %value esiste già.

en: Revision create time
it: Tempo di creazione revisione

en: Default revision
it: Revisione predefinita

en: A boolean indicating the published state.
it: Un valore booleano che indica lo stato pubblicato.
