Group permissions (1.0.0-rc6) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Edit
pt: Editar

en: Date
pt: Data

en: View
pt: Ver

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Published
pt: Publicado

en: Revisions
pt: Revisões

en: Log message
pt: Mensagem de registro

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram salvas.

en: Revert
pt: Reverter

en: Revisions for %title
pt: Revisões para %title

en: Revision
pt: Revisão

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pt: Você tem certeza que deseja apagar a revisão de %revision-date?

en: Save permissions
pt: Salvar permissões

en: Creator
pt: Criador

en: Created on
pt: Criado em

en: Publishing status
pt: Status de publicação

en: Current revision
pt: Revisão atual

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações

en: Group permissions
pt: Permissões de grupo

en: Group permission
pt: Permissão de grupo

en: Revision user
pt: Usuário da revisão

en: Briefly describe the changes you have made.
pt: Descreva resumidamente as mudanças feitas.

en: The time that the current revision was created.
pt: O horário de criação da revisão atual.

en: The user ID of the author of the current revision.
pt: O ID do usuário autor da revisão atual.

en: @date by @username
pt: @date por @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
pt: Um @entity_type com @field_name %value já existe.

en: Revision create time
pt: Horário de criação da revisão

en: Default revision
pt: Revisão padrão

en: A boolean indicating the published state.
pt: Um booleano indicando o estado publicado.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
pt: Uma sinalização indicando se esta era a revisão padrão quando foi salva.
