Group permissions (2.0.0-alpha4) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: View
ro: Afişează

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Permission
ro: Permisiune

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Created on
ro: Creat pe

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Revision log message
ro: Mesaj din jurnalul de revizuire

en: Revision user
ro: Utilizatorul revizuirii

en: Briefly describe the changes you have made.
ro: Descrieți pe scurt modificările pe care le-ați făcut.

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
ro: Un/O @entity_type cu @field_name %value există deja.

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii

en: Default revision
ro: Revizuire implicită

en: A boolean indicating the published state.
ro: Un boolean care indică starea publicată.
