Group permissions (2.0.0-alpha4) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: View
uk: Перегляд

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Permission
uk: Повноваження

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: Creator
uk: Автор

en: Created on
uk: Дата створення

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Revision user
uk: Користувач редакції

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: The time that the current revision was created.
uk: Час, коли була створена поточна редакція.

en: The user ID of the author of the current revision.
uk: ID користувача автора поточної редакції.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: A @entity_type with @field_name %value already exists.
uk: Тип сутності @entity_type з полем @field_name і значенням %value вже існує.

en: Revision create time
uk: Час створення редакції

en: Default revision
uk: Базова редакція

en: A boolean indicating the published state.
uk: Булева індикація стану публікації.

en: A flag indicating whether this was a default revision when it was saved.
uk: Прапор, що сигналізує про те, чи це була базова редакція, коли вона була збережена.
