Group permissions template (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Group
it: Gruppo

en: Label
it: Etichetta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permissions
it: Permessi

en: About
it: Informazioni

en: Group type
it: Tipi di gruppo
