Group Term (4.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Groups
de: Gruppen

en: Group
de: Gruppe

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Terms
de: Begriffe

en: Desc
de: Absteigend

en: No terms available.
de: Keine Begriffe vorhanden.

en: Sort by
de: Sortieren nach

en: Updated date
de: Aktualisierungszeitpunkt

en: Edit term
de: Begriff bearbeiten

en: Delete term
de: Begriff löschen

en: Apply
de: Anwenden

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Published status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Create @type
de: @type erstellen

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
de: Dieses Feld wurde vom Plugin deaktiviert, um die Funktionalität zu gewährleisten, die vom Plug-In erwartet wird.
