Group Block (2.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Create block
pt: Criar bloco

en: Blocks
pt: Blocos

en: Delete block
pt: Apagar bloco

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Edit block
pt: Editar bloco

en: Asc
pt: Ascendente

en: Dropbutton
pt: Botão suspenso
