Group Media (8.x-2.4) - en to fr translation catalogue (32 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: All
fr: Tout

en: Published
fr: Publié

en: Media
fr: Média

en: Sort by
fr: Trier par

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Publisher
fr: Éditeur

en: Offset
fr: Décalage

en: Delete relation
fr: Supprimer la relation

en: Bundle
fr: Type

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Edit media
fr: Modifier le média

en: Master
fr: Principal

en: Create media
fr: Créer un média

en: Create @type
fr: Créer @type

en: Media type
fr: Type de média

en: Edit relation
fr: Modifier la relation

en: Dropbutton
fr: Liste déroulante

en: Delete media
fr: Suppression de média

en: Media name
fr: Nom du média

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: View relation link
fr: Voir le lien de relation

en: Link to edit Group relationship
fr: Lien vers la modification de la relation de groupe
