GrowMark (1.0.2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Home
id: Beranda

en: RSS feed
id: Pasokan RSS

en: Link
id: Tautan

en: Help
id: Bantuan

en: Theme
id: Tema

en: Page title
id: Judul halaman

en: Button
id: Tombol

en: Shortcut
id: Pintasan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: mobile
id: mobil

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: wide
id: lebar

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
