gText (9.0.6) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: Filter
pt: Filtro

en: Source string
pt: Expressão da fonte

en: Multilingual
pt: Multillingue

en: not set
pt: Não definido

en: Save translations
pt: Guardar traduções

en: String contains
pt: A expressão contém

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
pt: Deixe em branco para mostrar todas as frases. A pesquisa diferencia entre maiúsculas e minúsculas.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
pt: A expressão enviada contém HTML não autorizado: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
pt: Foi tentada a submissão de uma expressão traduzida com HTML não autorizado: %string

en: Filter translatable strings
pt: Filtrar expressões traduzíveis

en: Source string (@language)
pt: Expressão da fonte (@language)

en: Translated string (@language)
pt: Expressão traduzida (@language)

en: Plural variants
pt: Variantes de plural
