gText (9.0.8) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Filter
fa: فیلتر

en: Source string
fa: رشته منبع

en: Multilingual
fa: چند زبانه

en: Save translations
fa: ذخیره ترجمه‌ها

en: String contains
fa: رشته شامل

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
fa: برای نمایش تمام عبارات، اینجا را خالی بگذارید. جستجو به کوچکی و بزرگی حروف حساس است.

en: Text group
fa: گروه متن

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
fa: عبارت ارسال شده شامل HTML غیرمجاز است: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
fa: تلاش برای ارسال رشته ترجمه با HTML غیر مجاز: %string

en: Filter translatable strings
fa: فیلتر نمودن متن‌های قابل ترجمه

en: Plural variants
fa: انواع جمع
