gText (9.0.8) - en to hr translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Reset
hr: Poništi

en: Settings
hr: Postavke

en: Save
hr: Spremi

en: Filter
hr: Pročisti

en: Source string
hr: Izvorni niz

en: Plural
hr: Množina

en: Save translations
hr: Spremi prijevode

en: String contains
hr: Struna sadrži

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
hr: Ostavite praznim za prikaz svih struna. Pretraga razlikuje velika i mala slova.

en: Text group
hr: Grupa teksta

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
hr: Dodana struna sadrži nedopušteni HTML: %string

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
hr: Pokušaj optreme strune  prijevoda sa zabranjenim HTML:  %string

en: Filter translatable strings
hr: Pročisti strune za prevođenje
